REGINA PEDIKŰR MANIKŰR MŰKÖRÖM

kéz és lábápolás hölgyeknek és uraknak, arcfestés gyerekeknek

Puha körmök:  A gyakori mosások, nedves környezetben, vagy vegyszerekkel, alkoholos és zsíroldó folyadékokkal, valamint tisztító és mosószerekkel végzett munkák következményei is lehetnek. Egyéb lehetséges okok még a körömlakk és lakklemosó, az A- és B-vitamin, a biotin, a vas és a kalcium hiánya vagy a pajzsmirigy megbetegedése.

Fehér, ferde csíkok, barázdák: Legtöbbször a manikűrözés során keletkező sérülések következménye. Pl.ha a körömágynál lévő bőr a visszavágásnál sérül, begyullad a köröm. Ritka esetben májgyulladás, láz, kanyaró, gyomor-, illetve bélpanasz, anyagcserezavar,ekcéma, hosszabb diéta következménye is lehet. Kemoterápiás kezelések után is keletkezhetnek a körmön keresztbe futó csíkok, barázdák. Amikor az okok megszűnnek, a csíkok eltűnnek.

Hosszanti csíkok, töredezett körmök: A hosszanti csík lehet születési adottság, de lehet a nem elegendő folyadékbevitel következménye is. Előfordulhat sérülést okozó manikűrözéstől, de akár a sok gépeléstől is. Lehet oka bőrbetegség vagy reumás ízületi gyulladás. Amennyiben több körmödön észlelsz hasonló tüneteket, fordulj orvosodhoz.

Barna-fekete elszíneződés a körmön: Ha fekete, vagy barna folt úgy néz ki, mint egy tinta pacni az üveglap alatt, akkor valószínű, hogy csak véraláfutás. Mivel ilyenkor nagy nyomás alatt van a köröm, gyakori a fájdalom is. A folt idővel magától is elmúlik. A bőrrák egyik tünete is lehet azonban, ha a körmön fekete, barna csíkok látszanak. Csak az orvos tudja eldönteni, hogy betegségről vagy egyszerű anyajegyről van szó.

Zöld vagy barnás fekete foltok: Viszonylag ritka. Általában bakteriális fertőzésekre lehet visszavezetni az okát. Fordulj bőrgyógyászhoz.

Sárgás elszíneződés a köröm alatt: A dohányzókra jellemző. A nikotin hatására főként a hüvelyk-, mutató- és a középső ujjak színeződnek el. A gyakori körömlakkhasználat, vagy bizonyos gyógyszerek szedésének következménye is lehet. Ritkább esetben tüdő vagy a máj működési problémáit is jelezheti.

Félig fehér, félig vörösesbarna köröm: A körömágynál fehér, a köröm szélénél barnásvörös köröm a beteg vese egyik legjellemzőbb tünete. A vörösesbarna körömágy, fehér szélű köröm pedig májproblémákra utalhat.

Szálkás vérzés: Kicsi, 2-3 mm-es, hosszúkás, lilás foltokról van szó, melyek néhány nap múlva feketék lesznek. Általában valamilyen sérülés következményei, amelyek minden egészséges embernél jelentkezhetnek.

Fehér foltok vagy fehér pontok: Bár gyakran olvasni az ellenkezőjéről, a körmön található fehér foltoknak semmi közük a test kalcium- vagy cinkhiányához. Sokkal inkább olyan apró, gyorsan gyógyuló sérülések következményei, melyeket manikűrözés, vagy hétköznapi feladataink végzése közben szerzünk. A köröm anyagában, a keratinban keletkező folytonossági hibák idővel eltűnnek-, hogy milyen hamar, az a köröm növekedésének gyorsaságától függ.

A köröm elválik a körömágytól: Leginkább erős ütés következménye lehet. Előfordulhat a köröm teljes leválása is. Ritkább esetben gomba vagy bőrbetegség okozza.

Óraüvegre hasonlító köröm: A domború, óraüvegre hasonlító köröm lehet születési adottság. Ha azonban nem születésedtől fogva ilyen a körmöd, illetve ha csak egy körmöd ilyen, menj orvoshoz. Ha minden köröm domború, az lehet tüdőbetegség vagy szívbetegség tünete.

Homorú köröm, kanál köröm: A vékony, homorú köröm általában születési adottság. Lehet a tisztítószerek miatti körömelvékonyodás következménye, de okozhatja a vér vashiánya is. E jelenség a felnőtt nőknél igen gyakori. Ha az okokat megszűntetjük, a köröm ismét normálisan fog nőni.

Apró, tűszúrásnyi pontok a köröm felületén: a pikkelysömör egyik kísérő tünete lehet.

KÖRÖMGOMBÁK: a szervezetet megbetegítő gombák száma ma már kb. 300 félére tehető. A leggyakoribb gombák a a sarjadzó gombák és a penészgombák. E gombafélék általában a körömszéltől befelé haladva, egybefüggő, folyamatosan terjedő foltban károsítják a köröm alatti szövetet. A fonalas gombák jobbára hosszanti csíkokban terjedneka körmök állománya alá.  A körmök gombás elváltozásai ma már igen hatékonyan kezelhetők a korszerű gombaellenes tablettákkal. A gombás fertőzés miatt nem szabad levetetni a körmöt!!! Hajlamosító tényező a gombás fertőzésekre a cukorbetegség, a keringési zavar, érszűkület! Sajnos a körömgomba a lakosság kb 30 %-át érinti.

Kezeskedjen Magáért..






Weblap látogatottság számláló:

Mai: 5
Tegnapi: 16
Heti: 65
Havi: 248
Össz.: 105 242

Látogatottság növelés
Oldal: Köröm eldeformálása sérülése
REGINA PEDIKŰR MANIKŰR MŰKÖRÖM - © 2008 - 2024 - reginapedikur.hupont.hu

A HuPont.hu-nál a honlap készítés egyszerű. Azzal, hogy regisztrál elkezdődik a készítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »